...

Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Моє опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 161

Пошук

Вхід на сайт

Мережевий етикет



Поради батькам

Советы родителям

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Субота, 04.05.2024, 07:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт учителя інформатики
"Все має бути зроблено настільки просто, наскільки це можливо, але не простіше"
Альберт Ейнштейн
Головна | Реєстрація | Вхід
Урок №23


Тема. Практична робота 7. Редагування та форматування текстового документа

Мета уроку:                                         

  • навчальна: продовжити формувати вміння редагувати та форматувати текстові документи, здійснювати нумерацію сторінок; удосконалювати вміння працювати з текстовим документом;
  • розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення учнів; формувати в учнів алгоритмічне мислення, уміння самостійно здобувати знання;
  • виховна: виховувати творче ставлення до справи.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, навчальна презентація, проектор, інструкція до практичної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Відтворення і коригування опорних знань

«Запитання — відповідь»

Учневі, якого викликали до дошки, товариші ставлять запитання до вивченого параграфу (не заглядаючи в підручник). Оцінюють точність і правильність відповідей і самих запитань.

  • Що означає «форматування тексту»?
  • Опишіть відомі вам способи вибору вигляду (гарнітури) шрифту.
  • Які способи накреслення тексту підтримує Microsoft Word?
  • Опишіть відомі вам способи встановлення кольору тексту.
  • Як встановити міжлітерний інтервал?
  • Які параметри абзацу дозволяє встановлювати Microsoft Word?
  • Чи можна в середовищі  Microsoft Word установити відступи  абзацу?
  • Наведіть перелік основних параметрів, які використовуються в Microsoft Word для форматування абзаців.
    • Опишіть основні способи вирівнювання тексту абзацу, наведіть їх основні відмінності.
    • Опишіть основні правила встановлення відступів абзаців та відступу першого рядка.

IV. Мотивація навчальної діяльності

Прийом «Відстрочена відгадка»

  • Як правильно організувати роботу з тестовим документом, щоб зекономити час?
  • Як зробити так, щоб ваш документ мав естетичний вигляд на екрані та на папері?
  • Яким чином можна пронумерувати сторінки в документі?

Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми.

ІV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

Робота з підручником: § 23

VI. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером

Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Інструктаж учителя.

Підручник ст. 163-165

Практична робота за комп’ютерами.

Вправи для очей.

VII. Домашнє завдання

Підручник § 23

VIІI. Підсумки уроку

Оцінювання роботи учнів

ІX. Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

 

Практична робота 7.

Редагування та форматування текстового документа

Завдання 1. Подоляночка. 

  1. Відкрий папку: С:\ Для учнів\6 клас\ Власне прізвище\
  2.  Створи в ній вкладену папку Практична робота №7. Завантаж текстовий процесор.
  3. Уведи текст купальської пісні Подоляночка, застосовуючи буфер обміну для введення фрагментів тексту, які повторюються.
  4. Виконай форматування введеного тексту за зразком;
  5. установи для всього тексту вирівнювання по центру, розмір символів – 12 пт і шрифт TimesNewRoman;
  6. для абзацу, що містить заголовок пісні, встанови колір символів – синій, накреслення напівжирне й інтервал після абзацу – 12пт
  7. для абзацу, з якого починається другий куплет, установи інтервал перед абзацом – 12 пт;
  8. для всього тексту встанови міжрядковий інтервал полуторний
  9. Збережи результати роботи у файлі Подоляночка в папці:
  10. С:\ Для учнів\6 клас\ Власне прізвище\Практична робота №7\

 

Завдання 2. Приказки.

  1. Відкрий файл Приказки, що зберігається в папці: С:\ Для учнів\6 клас \Урок 23\
  2. Виправ помилки, вставляючи, де потрібно, символ «пропуск» та замінюючи маленьку літеру на велику на початку кожного речення
  3. Розмісти прислів'я та приказки так, щоб кожне з них було розміщене в окремому абзаці
  4. Збережи результати роботи у файлі з тим самим іменем у папці: С:\ Для учнів\6 клас\ Власне прізвище\Практична робота №7\

 

Завдання3. Прислів’я про дружбу.

  1. Відкрий файл Прислів'я, що зберігається в папці: С:\ Для учнів\6 клас \Урок 23\
  2. Постав у відповідність початок і кінець кожного прислів'я та, використовуючи буфер обміну, об'єднай їх
  3. Для першого прислів'я встанови вирівнювання по центру, для другого – за правою межею.
  4. Для решти залиш вирівнювання за лівою межею, але встанови такі значення відступів: для третього прислів'я – відступ зліва – 2см, для четвертого – відступ зліва – 6 см, відступ справа – 5 см, для п'ятого – відступ зліва – 3 см. Для всіх абзаців, окрім першого, що містить заголовок, установи інтервал перед абзацом– 12 пт
  5. Збережи результати роботи у файлі з тим самим іменем у папці: С:\ Для учнів\6 клас\ Власне прізвище\Практична робота №7\
  6. Закрий всі відкриті вікна.

Повідом вчителя про завершення роботи.

Презентація до уроку


На сайті представлені як власні розробки, так і файли і інформація, знайдені в мережі Інтернет (як вільно поширювані) чи знайдені в навчально-методичній літературі. Автор сайту не претендує на авторство усіх представлених матеріалів. Якщо ви є правовласником якого-небудь інформаційного продукту або інформації, і умови, на яких вони представлені на даному ресурсі, не відповідають дійсності, прохання негайно повідомити з метою усунення порушення авторського права.
КЗ "Темрюцька ЗОШ І - ІІІ ступенів" 2024